Триває всеукраїнський конкурс на ревіталізацію легендарної річки

Триває всеукраїнський конкурс на ревіталізацію легендарної річки

Продовжується реєстрація учасників та подача робіт в рамках Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Ревіталізація прибережної території річки Либідь». Організатором конкурсу виступає Громадська спілка «Фонд «Наша Либідь», основною метою діяльності якої є відновлення водного ресурсу, земель та прилеглих територій річок та інших водойм України.
Ідея проведення всеукраїнського конкурсу на ревіталізацію легендарної річки Либідь знайшла широкий відгук серед населення столиці, органів державної влади та різноманітних організацій. Зокрема конкурс проводиться за підтримки Національної спілки архітекторів України і Департаменту містобудування та архітектури КМДА.
Участь у конкурсі беруть окремі фахівці, авторські колективи в галузі архітектури та ландшафтного дизайну, а також студенти профільних навчальних закладів різних областей України. Заявки на участь приймаються до 09 червня включно.
Темою конкурсу є опрацювання на рівні ідей пропозицій по ревіталізації р. Либідь на всій її довжині та створення концептуального рішення ревіталізації прибережної території річки на ділянці довжиною в 2 км від вулиці Федорова до вул. Ямської. Конкурс проводиться в два тури. Результати першого етапу будуть оголошені 29 червня, другого — 2 жовтня. Призовий фонд конкурсу — 100 000 грн.
Спонсорами конкурсу виступили ряд потужних українських та міжнародних компаній, які у своїй діяльності турбуються про охорону навколишнього середовища та небайдужі до критичного стану легендарної річки. Зокрема фінансову підтримку на проведення конкурсу надала компанія Сен-Гобен Будівельна Продукція Україна, яку очолює Сергій Сердюк. Крім цього дана компанія оголосила спеціальний приз для учасників першого туру конкурсу у розмірі 15 000 грн за проектування кращого скляного мосту чи будь-якого іншого скляного об’єкту в рамках створення ідеї ревіталізації річки.
Ще одним спонсором конкурсу виступила компанія Хенкель Баутехнік (Україна) на чолі з Володимиром Сохою. Дана компанія також оголосила спеціальний приз у розмірі 10 000 грн за найцікавішу пропозицію застосування матеріалів їхньої компанії під час проектування в рамках конкурсу.
У свідомості багатьох киян Либідь більше ніж ріка. Це частина славетної історії міста. У стародавні часи, разом із Дніпром, вона охороняла Київ від багатьох навал чужинців. Проте, час зробив свою недобру справу, і Либідь потребує захисту від людей. Сьогоднішня ріка — територія екологічного лиха, завдовжки у більше ніж 17 км центральної частини столиці України.
Представники Фонду «Наша Либідь» впевнені, що проведення всеукраїнського конкурсу допоможе перетворити акваторію річки Либідь у екологічно безпечну зону, придатну для суспільного використання відповідно до бачення як молоді, так і киян-старожилів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *