Оголошено результати першого туру архітектурного конкурсу «Ревіталізація прибережної території річки Либідь»

14.07, у Будинку Архітектора у Києві відбувся захід, присвячений підведенню підсумків першого етапу всеукраїнського архітектурного конкурсу «Ревіталізація прибережної території річки Либідь». Замовником конкурсу є ГС «Фонд «Наша Либідь» — неприбуткова організація, що займається відродженням та охороною водойм на території України.

Віктор Якович Маштабей — Надзвичайний і Повноважний Посол України, Голова Наглядової ради ГС «Фонд «Наша Либідь».

В свій час ідея оголошення конкурсу на кращий проект ревіталізації легендарної річки отримала схвалення та підтримку Національної спілки архітекторів України та Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Вітальним словом гостей заходу зустрів Президент НСАУ Володимир Гусаков

Членами журі конкурсу виступили провідні українські архітектори, серед яких::
Олійник Олена Павлівна — архітектор, віце-президент Національної спілки архітекторів України, Голова журі конкурсу;
Свистунов Олександр Вікторович — Головний архітектор м. Києва, директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА;
Маркман Петро Федорович — архітектор, віце-президент Національної спілки архітекторів України;
Сєрьогін Юрій Іванович — архітектор, керівник ПТАМ «Ю. Сєрьогін»;
Ліхно Віктор Миколайович — архітектор, головний архітектор проектного бюро АРХІТЕКТУРНА ЛІГА;
Попов Олександр Вадимович — архітектор, директор проектного бюро АРХІМАТІКА;
Маштабей Віктор Якович — Голова Наглядової ради ГС «Фонд «Наша Либідь»;
Молодов Сергій Анатолійович — Член Наглядової ради ГС «Фонд «Наша Либідь»;
Пікалов Денис Олександрович — Генеральний директор КП «Плесо».

Інтерес до участі у конкурсі виявила велика кількість діючих та майбутніх архітекторів з різних регіонів України. Така увага до проблемного стану водойм нашої держави та плідна робота конкурсантів над розробкою проектів є доказом високого рівня свідомості наших співвітчизників та їхнього прагнення змінити ситуацію на краще. По закінченні першого туру організатори отримали на розгляд проекти 11-ти різних колективів. Кожна робота — по своєму унікальна та містить цікаві ідеї перетворення занедбаної річки на мальовничий публічний простір. У період з 29 червня по 14 липня включно проекти учасників експонувалися у виставковій залі Будинку Архітектора.
На урочистому заході 14.07 конкурсанти особисто представили свої роботи громадськості.

Презентація проектів учасниками конкурсу

Попередньо членами журі було обрано чотири роботи, автори яких візьмуть участь у другому турі конкурсу, що передбачатиме детальне проектування ревіталізації прибережної території Либеді. Голова журі конкурсу Олена Павлівна Олійник оголосила переможців та провела церемонію нагородження. Переможцями першого туру стали:
1. автор проекту під девізом 678298
Кривенко Олександр Олександрович;
2. автори проекту під девізом К2ЕУ11
Карась Едуард Анатолійович,
Карась Юлія Володимирівна;
3. автори проекту під девізом ВА8835
В’язовська Анна Віталіївна,
Казаков Дмитро Олександрович,
Ткач Віталій Олександрович,
Уваров Валентин Олександрович;
4. автори проекту під девізом 236713
Гошовська Віталіна Мирославівна,
Казимірський Владислав Борисович,
Панченко Тамара Федотівна,
Яценко Віктор Олександрович.

Церемонія нагородження переможців першого туру конкурсу

Оленою Павлівною було озвучено експертну оцінку членів журі, проаналізовано переваги та недоліки кожного з проектів лауреатів.
Конкурсант Кривенко Олександр та колектив у складі Карась Едуарда та Карась Юлії отримали також спеціальні призи від партнера-спонсору конкурсу, компанії «Сен Гобен Будівельна Продукція Україна» — грошові винагороди у розмірі 7500 грн за кращі пропозиції створення скляних об’єктів в рамках проектування.

 Вручення спеціальних призів Директором по розвитку компанії «Сен Гобен Будівельна Продукція Україна» Сергієм Сердюком.

Ще один партнер-спонсор, компанія Хенкель Баутехнік (Україна), також вручила свою премію — грошову винагороду у розмірі 10000 грн Олександру Кривенко за найцікавішу пропозицію застосування матеріалів компанії в рамках проектування. Таким чином проект пана Кривенко отримав перемогу у трьох різних номінаціях.

Нагородження переможця Керівником проекту «промислове та комерційне будівництво» копанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» Сергієм Кокошою.

Компанії Сен Гобен та Хенкель Баутехнік виступили офіційними спонсорами конкурсу, надавши фінансову допомогу організаторам на його проведення. Така політика компаній у напрямку піклування про навколишнє середовище та небайдужість до стану природних історичних об’єктів викликала велику повагу зі сторони громадськості та учасників конкурсу. Керівництво ГС «Фонд «Наша Либідь», в особі Голови Фонду Лесі Козенко, висловила щиру подяку партнерам-спонсорам за їхню підтримку та плідну співпрацю.

Вручення подяк компаніям-спонсорам конкурсу керівником ГС «Фонд «Наша Либідь» Лесею Козенко

Надалі організатори конкурсу зосередять свої зусилля на проведенні другого завершального туру та пошуку інвесторів для реалізації фінального проекту ревіталізації річки. Усі юридичні та фізичні особи, охочі приєднатися до благородної справи та підтримати проект відродження Либеді, можуть зв’язатися з організаторами зручним для них способом:
+380 67 654 77 71
info@nashalybid.org
офіційний сайт: nashalybid.org
www.facebook.com/nashalybid

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *