Підтримка Всесвітнього дня води

Розміщено в Зелена миля, Новини, Ріка Либідь 0

22 березня уся планета відзначила Всесвітній день води. Ідея проведення такого свята вперше прозвучала на конференції ООН, яка була присвячена розвитку та охороні навколишнього середовища. Ця подія відбулася в Ріо-де-Жанейро у 1992 році.
Вже в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН прийнято офіційне рішення про проведення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів, який почне нагадувати всім людям на планеті про значення води для продовження життя на Землі. Так, з 1993 року офіційно відзначається Міжнародний день води. До цієї події громадська спілка «Фонд «Наша Либідь», що займається охороною та відродженням водойм на території України, провела ряд просвітницьких та виховних заходів.
Напередодні свята, а саме 21 березня, керівником Фонду «Наша Либідь» Лесею Козенко та групою волонтерів було здійснено благодійну поїздку до Сосницького навчально-реабілітаційного центру Чернігівської області, де знаходяться діти з тяжкими порушеннями слуху та мовлення. Для вихованців центру було проведено просвітницький захід на водну тематику, а саме зустріч з Паном Каплею та Краплинкою. Залучившись підтримкою сурдоперекладача Пан Капля в ігровій формі розповів дітям багато цікавої та пізнавальної інформації про водні ресурси світу, разом вони проводили різноманітні досліди з водою, а по завершенню кожний з дітей отримав невеличкий подарунок.

Зустріч дітей з Паном Каплею

Спільне проведення дослідів

Дивовижні властивості води

Вручення подарунків

Не залишилися без подарунків і організатори заходу! У відповідь вдячні вихованці реабілітаційного центру подарували своїм гостям листівки, що були зроблені ними власноруч в рамках їхньої навчальної програми. Таке знайомство та взаємодія активістів з вихованцями реабілітаційного центру, крім досягнення просвітницької мети, залишила в серцях усіх учасників заходу велику радість та найтепліші спогади. Дана поїздка була здійснена представниками Фонду завдяки фінансовій підтримці небайдужих киян.
Безпосередньо у Всесвітній день води, 22 березня, представники Фонду провели толоку на березі київської річки Либідь, що знаходиться в стані екологічного лиха. Незважаючи на те, що захід відбувався у будній день, на берег річки прийшло близько 20 волонтерів, які гуртом прибирали її узбережжя та русло.

Рівень забруднення легендарної річки Либідь

Прибирання р. Либідь у Всесвітній день води

Метою заходу було привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Нагадаємо, що свої забруднені в наслідок антропогенного впливу води, річка Либідь несе у величний Дніпро, що через цю та інші проблеми також знаходиться у критичному стані. У Всесвітній день води представники Фонду закликали усіх мешканців Києва, небайдужих до забрудненого стану водойм міста, долучитися до систематичних прибирань, які проводяться щосуботи о 10:00. Детальну інформацію про місце зустрічі волонтерів можна дізнатися у керівництва Фонду за номером: +380 67 654 77 71.
Охорона навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів, де особливе місце займає вода, безперечно залишається однією з найважливіших проблем сучасних українців та потребує великої уваги кожного з нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *